רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: * טלפון: *
דף הבית >> מועדי הבחינה >> מועד ספטמבר 2015

מועד ספטמבר 2015

מועד אוקטובר 2015 של הבחינה הפסיכומטרית מתקיים בתאריך ה-20-21.9.15.
בכדי להבחן במבחן במועד אוקטובר 2015 על טופס ההרשמה שלכם להגיע למרכז הארצי לבחינות הערכה עד ה-11.8.15, ולא יאוחר מכך. ניתן להרשם לפסיכומטרי גם דרך האתר של המרכז הארצי.

מועד אוקטובר 2012 נחשב למועד מיוחד משום שבו תיכנס לתוקפה הרפורמה בפסיכומטרי. לרפורמה יש כמה משמעויות:

  1. שינוי באופן חישוב הציון: ציון הפסיכומטרי מחושב על ידי שקלול של הציונים בכל הפרקים: מילולי, כמותי ואנגלית. עד היום לפרק המילולי ולפרק הכמותי היה משקל שווה (ואילו לפרק האנגלית משקל פחות). החל ממועד אוקטובר, יקבלו התלמידים בנוסף לציון פסיכומטרי ה"רגיל" גם ציון הומאני וציון ריאלי. ציון הומאני הוא ציון שייתן משקל רב יותר לפרק המילולי (ויהיה רלוונטי לקבל למסלולי לימוד הומאניים כמו מדעי הרוח ומדעי החברה), וציון ריאלי הוא ציון שייתן משקל רב יותר לפרק הכמותי (וישמש לקבלה לחוגים כמו מדעי המחשב, מדעי החיים והנדסה). למעשה כל נבחן יקבל 3 ציונים: ציון רגיל, ציון הומאני וציון ריאלי. כל מוסד לימודים רשאי לבחור באיזה מהציונים להשתמש.     
  2. הוספת מטלת חיבור: השינוי הכי משמעותי בבחינה עצמה הוא הוספת מטלת חיבור לפרק המילולי. בחלק זה יהיה על הנבחן לכתוב חיבור באורך 25 שורות-50 שורות, ולדון בנושא מסוים שיובא בשאלה. מטלת החיבור משנה את אופן בדיקת הבחינה, כי אם עד עכשיו הבחינה הייתה נבדקת אוטומטית במחשב, החל מאוקטובר יצטרכו בוחנים לבדוק את מטלת החיבור. מטלת החיבור בודקת את יכולות הניסוח שלכם, איך אתם מצליחים להעביר רעיון בצורה רהוטה והאם השפה שבהם אתם משתמשים היא נכונה ועשירה. קורסי פסיכומטרי שמתקיימים לקראת מועד זה מתאימים את תוכנית הלימודים להכנה למטלת החיבור.
     
  3. שינויים נוספים במבחן: בעקבות הוספת מטלת הכתיבה שאורכה 30 דקות, יקוצרו הפרקים האחרים במבחן (על מנת שלא להאריך את זמן הבחינה הכולל), ולפיכך כמובן ירדו כמה שאלות בכל פרק.

מידע כללי על מועד אוקטובר

מעבר לכך אין מועד אוקטובר שונה מכל מועד פסיכומטרי אחר, ולכן מומלץ עליכם לברר זמן רב מראש היכן אתם נבחנים ומתי, ואף להרשם לקורס הכנה לפסיכומטרי על מנת לרענן את הידע שלכם בשפה העברית, האנגלית ובחשיבה כמותית ולהגדיל את סיכוייכם להוציא ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי.

למבחן הפסיכומטרי במועד ספטמבר יתחיל קורס הכנה בחודש יולי, וגם אליו מומלץ להרשם זמן רב לפני תחילת הקורס בכדי להבטיח את מקומכם בכיתה.

במועד ספטמבר 2015 תיערך הבחינה הפסיכומטרית בדרום הארץ באוניברסיטת בן גוריון, בצפון הארץ באוניברסיטת חיפה, במרכז באוניברסיטת תל אביב ובאוניבריטת בר אילן, ובירושלים באוניברסיטה העברית.
שימו לב שאוניברסיטאות אלו מתברכות בקמפוסים בסדר גודל עצום, ולכן כדאי מאד לברר במדויק היכן תיבחנו: שם הבניין, מספר האולם או הכיתה, ודרך ההגעה הנוחה ביותר אל המקום, בכדי שתוכלו להתמקם בנחת במקומכם לפני המבחן.

השפות בהן תתקיים הבחינה במועד ספטמבר 2015 הן עברית וערבית בלבד.
לא תתקיים בחינה בשפות נוספות או מבחן פסיכומטרי משולב, ולכן אם אתם מעוניינים להיבחן בבחינה בשפה אחרת, או בבחינה המשולבת שימו לב שעליכם להרשם למועד פסיכומטרי אחר.

 

פסיכומטרי מועד אוקטובר 2015

לתשומת לבכם: את המבחן הפסיכומטרי ניתן לעשות רק אחת לארבעה חודשים, ולא ניתן לגשת אליו בשני מועדים רצופים.

רוצים לקבל מידע על קורס פסיכומטרי המכין גם למטלת החיבור ולשינויים בפסיכומטרי? הכניסו את פרטיכם בטופס כאן למטה, ויועץ לימודים יחזור אליכם עם כל הפרטים.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: * טלפון: *

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

אני מ:*
מעוניין ללמוד:
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *
דוא"ל: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות באימייל,
טלפון או SMS
©כל הזכויות שמורות לאתר מועדי פסיכומטרי