רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: * טלפון: *
דף הבית >> קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי

כתוצאה מדרישת המוסדות להשכלה גבוהה מהמועמדים ללימודים לעבור ציוני סף, כל פקולטה וציון הסף שהותאם לה, עלתה חשיבותו של המבחן הפסיכומטרי וכיום הוא תופס מקום מרכזי בחישוב התאמת המועמד למוסד ו/או מסלול לימודים מסויים. לכן רבים מהמועמדים ללימודים גבוהים דואגים לעבור קורס הכנה לפני המבחן עצמו בכדי לשפר את סיכוייהם להוציא ציון גבוה ולהתקבל לפקולטה ולמסלול הלימודים בו הם חושקים.

מה חשוב לדעת על קורס הכנה לפסיכומטרי

כאשר אתם משווים בין מגוון קורסי ההכנה כדאי שתשימו לב למספר דברים הנחשבים עקרוניים מאד בקביעת איכות קורס ההכנה, על מנת שתוכלו לדעת איך לבחור קורס פסיכומטרי שמתאים לכם.

קורס פסיכומטרי
  • תוכנית לימודים: תוכנית הלימודים בקורס צריכה להקיף כמובן את כל נושאי המבחן, שימו לב שכדאי להשוות בין היקפי חומר הלימוד שיועבר בקורס על מנת לבחור בקורס הנכון. ישנם גם מכוני לימוד המציעים קורס מותאם אישית, בו תוכנית הלימודים מושפעת גם מרמתכם בכל אחד מנושאי המבחן ותוכלו לבנות תוכנית לימודים שמתאימה לכם. 
  • מרכז לימודים: שימו לב היטב לאיכות החיים במכון הלימוד ובכיתות, האם המקום נעים ומזין, האם הכסאות נוחים, האם המרכז פתוח בשעות נוספות מעבר לשעות הקורס וכודמה. אל תשכחו שקורסי ההכנה יכולים להיות מאד אינטנסיביים ולהקיף חומר רב הדורש תרגול במרכז הלימוד, לכן כדאי לכם לברר האם תוכלו לעבור בנוחות את כל שעות הלימוד והאם תוכלו לבוא גם מחוץ לשעות הקורס שלכם כדי לתרגל עם המדריכים בכיתות.
  • מחיר הקורס: זהו כמובן אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת קורס הפסיכומטרי הנכון עבורכם. ההבדלים בין המחירים השונים נובעים ממספר גורמים כמו איכות המדריכים, הניסיון ושנות הלימוד של המדריכים במכון הלימוד, איכות חומרי הלימוד: מכונים גדולים יותר ויקרים יותר בדרך כלל נוטים להכיל גם מחלקות שלמות לשיפור הקורסים הנוכחיים, כתיבה של חומרי נוספים רלוונטים ועדכון מתמיד של מבחנים לדוגמא לבחינות  שמפורסמות על ידי המרכז הארצי. קורסים זולים אמורים לעלות בסביבות ה-3000 - 4000 ש"ח והקורסים היקרים עולים בין 5,000 ל-6,000 ש"ח. אומנם מדובר בפער לא קטן, אך עם זאת ההבדל עלול להיות משמעותי בציון הסופי שלכם. 
  • אתר האינטרנט של מכון הלימוד: חלק רחב מהתרגול שלכם יעשה בבית, בין אם באמצעות הספרים ובין אם דרך אתר האינטרנט של מכון הלימוד בו תבחרו. כמות החומר שתמצאו באתר האינטרנט והתמיכה שתקבלו במכוני לימוד מבוססים וותיקים יותר בדרך כלל יהיה רחב יותר ויכול לסייע לכם כאשר תתקלו בבעיות במהלך שיעורי הבית והלמידה העצמאית. פורום פסיכומטרי הוא כלי מאוד מקובל אצל הלומדים לבחינה ויכול לתת לכם אפשרות לפגוש סוגי פתרונות שונים לתרגילים מגוונים ואפשרות להשוואת את הפתרונות שלכם עם תלמידים אחרים בקורס ולהתייעץ עם המדריכים שלכם. בידקו שאתר האינטרנט של החברה בה תלמדו אכן ממלא צורך זה.
  • המדריכים: המדריך בקורס צריך להיות איש מבריק, אין ספק, אבל זה לא מספיק. מעל לכל, המדריך צריך לדעת ללמד ולהעביר את החומר בצורה מיטבית, ועדיף שיהיה מומחה בהדרכה ממוקדת לפסיכומטרי עם ניסיון מוכח. לכן חשוב לשים לב לאיכות המדריכים במכון כאשר משווים בין ההצעות השונות. בעוד ישנם מכונים איכותיים שיציעו לכם אך ורק מורים ומדריכים מנוסים ומוכשרים במיוחד לנושא זה, תוכלו למצוא גם מכונים כאלה המציעים לכם אנשים חכמים ומבריקים, אך ללא יכולת הדרכה והוראה. שיקול זה הנו חשוב ביותר, אם לא החשוב ביותר בבחירת מכון בו תלמדו.

לאחר ששקלתם ובחנתם את כל האפשרויות ואת כל המשתנים שצוינו כאן תוכלו לבחור לעצמכם קורס הכנה בצורה מושכלת, או הכניסו את פרטיכם בטופס למטה ואנו נשלח אליכם את פרטי קורס ההכנה לבחינה המתאים ביותר עבורכם.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:
רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: * טלפון: *

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

אני מ:*
מעוניין ללמוד:
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *
דוא"ל: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות באימייל,
טלפון או SMS
©כל הזכויות שמורות לאתר מועדי פסיכומטרי