רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: * טלפון: *
דף הבית >> הרשמה לבחינה

הרשמה לבחינה

את ההרשמה למבחן כדאי לבצע מוקדם כל האפשר בכדי לשפר את סיכוייכם לגשת למבחן במיקום הנוח לכם, בו בחרתם בטופס ההרשמה. תהליך ההרשמה מתבצע מול המרכז הארצי לבחינות והערכה, ואליו צריך טופס ההרשמה למבחן להגיע לפני תאריך סיום ההרשמה.

איך נרשמים לבחינה הפסיכומטרית?

ישנן שתי דרכים בהן ניתן להרשם למבחן, לכל דרך יש את היתרונות ואת החסרונות שלה, וכמובן את התנאים תחתיה ההרשמה קבילה במרכז הארצי לבחינות והערכה. אם תרצו להרשם לבחינה תוכלו לבחור בין שתי דרכים - קניית ערכת הרשמה או הרשמה באינטרנט.

רישום באמצעות ערכת הרשמה

ערכת ההרשמה לבחינה היא האפשרות הראשונה שלכם להרשם למבחן. בדרך הרשמה זו עליכם לרכוש ערכת הרשמה מחנות סטימצקי או מאחת מחנויות האוניברסיטאות, למלא את פרטיכם בטופס ההרשמה ולשלוח את הערכה בדואר רשום למרכז הארצי לבחינות והערכה. לאחר שתשלחו את טופס ההרשמה תקבלו בחזרה בדואר את כל פרטי מועד הבחינה שבו תיבחנו.
פרטים נוספים על ערכת ההרשמה למבחן הפסיכומטרי

הרשמה לבחינה באינטרנט

האפשרות השניה להרשמה למבחן היא הרשמה מקוונת באמצעות האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. בכדי להרשם לבחינה בדרך זו עליכם לשלם עם כרטיס אשראי ולמלא את כל פרטיכם האישיים באתר. כאן, בניגוד להרשמה על ידי ערכת ההרשמה, תקבלו את התשובות והשיבוצים בדואר האלקטרוני.
פרטים נוספים על הרשמה באינטרנט

חשוב לשים לב לתאריך האחרון להרשמה. איחור בהרשמה משמעותו הרשמה מאוחרת שנלווה לה תשלום נוסף מעבר לעלותו המקורית של הפסיכומטרי (ומדובר בעלות משמעותית). נוסף על כך, הרשמה מאוחרת עשויה לעלות במחסור במקומות בחינה במיקום המועדף, כך שיהיה עליכם לנסוע לאוניברסיטה מרוחקת יותר - מטרד מיותר לכל הדעות.

שינוי מועד הבחינה

אם נרשמתם לבחינה, אך גיליתם שלא תוכלו לגשת למבחן במועד הקבוע לכם תוכלו עדיין לדחות אותו למועד אחר על ידי יצירת קשר עם המרכז הארצי לבחינות והערכה בטלפון או על ידי שליחת מכתב רשום עם בקשת דחייה.
אם בקשת שינוי המועד התקבלה בטרם הסתיימה ההרשמה למועד המקורי, שינוי המועד של המבחן יתבצע ללא תשלום נוסף. אם בקשת שינוי המועד התקבלה לאחר שהסתיימה ההרשמה למועד המקורי, תצטרכו לשלם תוספת של כ-18% מעלות ההרשמה (!).

ביטול הרשמה לפסיכומטרי

אם נרשמתם למבחן, אך גיליתם שעליכם לבטל את הרשמתכם לבחינה מכל סיבה שהיא, עליכם לפנות למרכז הזימונים במכתב רשום או בפקס 02-6759538. לאחר פנייתכם יוחזרו לכם דמי הבחינה בניכוי דמי הטיפול בהרשמה בתלות בתאריך ביטול ההרשמה, כלומר למעט מקרים שבהם נקבע אחרת אם יתקבל מכתב בקשת הביטול לפני סיום ההרשמה למועד שאליו נרשמתם ייגבו על הביטול דמי טיפול בשיעור של כ-18% מדמי הבחינה, ואם תתקבל הבקשה אחרי תאריך סיום ההרשמה לבחינה ובתוך שלושה חודשים לאחר הבחינה ייגבו מכם על הביטול דמי טיפול בשיעור של כ-30% (!) מדמי הבחינה.

הרשמה מאוחרת

במידה והחמצתם את יום סיום ההרשמה לבחינה ואין לכם את האפשרות לדחות את בחינתכם למועד הבא בשל התחלת שנת הלימודים או תוכניות אחרות, תוכלו לנסות להירשם הרשמה מאוחרת עד שמונה ימי עבודה לפני הבחינה. על מנת להרשם בהרשמה מאוחרת עליכם לטלפן למרכז הזימונים ולברר אם נותרו מקומות למועד פסיכומטרי זה ומהו נוהל ההרשמה אליו. דמי ההרשמה המאוחרת הנם בשיעור 150% מדמי הבחינה הרגילים, ואפשרויות השיבוץ למבחן לא יפתחו בפניכם, אלא רק במקומות שבהם נותרו עדיין מקומות פנויים.
שימו לב: אין הרשמה מאוחרת לבחינה בתנאים מותאמים

הרשמה ביום הבחינה

במידה וכלל לא הספקתם להרשם למבחן ובכל זאת עליכם להיבחן במועד זה ייתכן שתוכלו להירשם ביום הבחינה עצמו. בכדי להרשם לפסיכומטרי ביום הבחינה כזה עליכם להתקשר אל מרכז הזימונים עד שישה ימי עבודה לפני מועד הבחינה, די לוודא שיש מקום ולקבל פרטים מדויקים בדבר נוהלי הבחינה. עלות ההרשמה לבחינה זו תהיה גבוהה במיוחד, בשיעור של 250% בשל ההיערכות המיוחדת שנוהל זה מחייב.

ניתן להירשם לבחינה ביום הבחינה תחת התנאים הבאים:

  • הבחינה תינתן במקום אחד בלבד בארץ.
  • מספר המקומות יהיה מוגבל וכל הקודם להירשם יזכה. לא יישמרו מקומות מראש לבחינה זו.
  • ההגעה לבחינה תהיה שעתיים לפני תחילת הבחינה כדי לגבות את התשלום ולהציב הנבחנים לכיתות.
  • התשלום ייעשה במקום הבחינה ובמזומן בלבד, לא יתקבלו המחאות.

שימו לב: בשל המחיר הגבוה והעובדה שהבחינה אינה מובטחת - נוהל זה של הרשמה אינו מומלץ, והוא נועד למקרי חירום בלבד.

לתשומת לבכם: לא ניתן להיבחן בשני מועדים רציפים - מותר לגשת למבחן רק אחת לארבעה חודשים. חשוב לתכנן היטב את המועד הסופי שבו אתם רוצים להיבחן, כדי להשאיר לעצמכם מספיק זמן ללמוד היטב, לחזור על כל הנושאים ולעשות את ההכנות הנדרשות. אם אתם מתכננים להירשם ללימודים לשנת הלימודים הקרובה, לא כדאי לדחות את ההרשמה למבחן לרגע האחרון.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:
רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: * טלפון: *

רוצה לקבל המלצה לקורס שהכי מתאים לך?

אני מ:*
מעוניין ללמוד:
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *
דוא"ל: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות באימייל,
טלפון או SMS
©כל הזכויות שמורות לאתר מועדי פסיכומטרי